Zahradní traktory a traktůrky

Všichni, co máme nějaký pozemek či zahradu, známe ten pohled, kdy tráva začíná přesahovat určitou mez. Její výška přestává být roztomile větší, kdy stále můžete říct, že se vám to tak líbí. Zkrátka se vám u domu začíná tvořit nepříjemná džungle a už i soused si toho všiml. V tu chvíli nezbývá, než sebrat odvahu a pustit se do úpravy onoho nevzhledného trávníku. Jenže koho baví běhat po zahradě za řvoucí sekačkou? Po chvíli vás bolí nohy, koš je také neustále plný a musíte ho každou chvíli vysypávat. Říkáte si: “kéž by tu jen bylo nějaké pohodlnější řešení…”Řešení vašich problémů je zahradní traktor

zahradni-traktorNečekejte monstrum s koly většími než váš plot. Moderní zahradní traktůrky jsou šikovné, skladné mašinky, které snadno zaparkujete vedle auta v garáži, nebo je zakryjete plachtou.

O výběr se bát nemusíte, snad v každém větším marketu s potřebami pro zahradu a kutily je široký výběr kvalitních strojů. Jednou z vašich hlavních starostí, bude pravděpodobně cena. Nemusíte se obávat, zahradní traktory snadno seženete za cenu kolem 30 tisíc, což je dnes cena lepšího počítače. Vybírat můžete z desítek značek, typů, výkonů a funkcí.

Jak vybrat ten nejlepší

Zaměřit byste měli svoji pozornost na typ a výkon motoru, s tím, že budete vybírat podle typu pozemku, který hodláte sekat. Každý trošku lepší obchod má proškolené pracovníky, kteří vám s výběrem poradí a doporučí vhodný model. Nebojte se ptát, vždyť se jedná o vaše peníze, vaši zahradu a vaši budoucí práci na ní.

Dalšími důležitými parametry jsou jistě pracovní šířka, rozmezí výšky střihu, nebo doporučená maximální plocha. Nepodceňujte ani kvalitu sedátka, či rozmístění ovládacích prvků. Neváhejte si na traktor v obchodě sednout, jestli vám posez vyhovuje.  Významným parametrem je i objem zásobního koše a způsob, jakým se vysypává. Nechte si rozhodně ukázat, jak na to, ať pak při prvním sekání nezjistíte, že je pro vás příliš obtížné koš vyprázdnit.

Zahradní traktory nemusí sloužit pouze k sekání trávy

Mohou být i výkonným pomocníkem a pracantem. Tomu nasvědčuje i široká nabídka příslušenství, kterou dnes v obchodech naleznete. Vše začíná přívěsnými vozíky různé velikosti, ty slouží k převozu materiálů, odpadu, nebo nářadí. Dále seženete různé čističe trávníků, rozmetadla na hnojivo a vyhrabovače staré trávy. Pokud vás trápí ve vašem trávníku škůdci, lze připojit za zahradní traktor i postřikovač.

Všechno výše zmíněné příslušenství patří za traktor, jak je to ale s předkem mašiny? Dopředu můžete připojit sněhovou radlici a využít tak váš zahradní traktor i v zimě pro odklízení sněhu z příjezdové cesty. Je to rychlé, pohodlné a účinné. Některé vyšší modely dokážou ovládat výšku radlice a její náklon i z pozice řidiče, za takový komfort si ale samozřejmě připlatíte.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *