Jak vybrat postřikovač

To, co u postřikovačů oceníme především, je snadná a pohodlná manipulace, jednoduchá údržba a možnost zakoupení širokého sortimentu příslušenství. Lze k nim dokoupit například kryt trysky, vícetryskové rámečky anebo prodloužení délky. Postřikovače najdou své uplatnění v lesnictví, sadařství, ve vinohradech, zahradách a rovněž při péči o veřejnou zeleň.Při výběru postřikovače bychom měli v prvé řadě zohlednit velikost zahrady. Pro používání postřikovačů je nejpohodlnější takzvaný zádový typ s ruční pákou a také dostatečně dlouhým nástavcem trysky. Díky nástavci se bez problémů dostaneme všude. Máme-li na zahradě 3 a více vyšších stromů, měli bychom ho mít k dispozici. Na malé stromky, zákrsky nebo keře drobného ovoce je zcela postačující ruční jednoduchý postřikovač o objemu 3 nebo 5 litrů. Pro profesionální používání se volí postřikovače s motorovým pohonem.

postrik

Máte-li větší zahradu, v níž používáte kromě klasických postřiků proti chorobám a škůdcům také herbicid, rozhodně byste si měli pořídit postřikovače 2. Budou-li stejného tvaru a velikosti, důsledně se je snažte odlišit již na první pohled, například speciálním nátěrem každého postřikovače jinou barvou. V tomto směru je rozhodně doporučována zásada, která se osvědčila profesionálním zahradníkům, a to používat vždy jeden a tentýž postřikovač pro jednu konkrétní látku. To znamená jeden postřikovač vyčlenit na herbicidy a další postřikovač mít speciálně jen na insekticidy, další na ostatní postřikové látky. I malý zbytek, který ulpí v trysce špatně vypláchnuté, by vás mohl hodně mrzet!

Pokud z jakýchkoli, například zdravotních důvodů nemůžete pracovat se zádovým postřikovačem, můžete si pořídit postřikový vozík. Vybírat lze z typů vozíků, které se liší obsahem nádrže na postřik. Existují ovšem i ruční aplikátory pro lokální použití, které se dají využívat například k odstraňování plevelů ve skalkách, okolo zahradních chodníčků a v cestičkách, nebo kolem plotů.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *