Vybíráme vhodný skleník do zahrady

Přemýšlíte o pořízení skleníku nebo chcete nahradit svůj stávající za nový? Vyznáte se v široké nabídce tuzemských a zahraničních výrobců? Že ne? Tak to si rozhodně nenechte ujít tento článek, který vás s různými typy skleníků potřebně seznámí, abyste pak při jeho výběru neznale nechodili od jednoho k druhému. Každý zahrádkář jistě ví, že těch nejlepších podmínek se jeho rostlinám dostane pouze ve skleníku, kde rostliny mají správnou vlhkost a teplotu s maximálním přístupem světla.Při výběru skleníku přemýšlejte

Skleník je rozhodně věcí, která nám na našich zahradách vydrží po dobu několika let. Je tudíž potřeba se na tento výběr pečlivě zaměřit a vybrat si ten správný. V první řadě je nutné si promyslet, kde bude vás nový skleník stát a zda máte na něj dostatečně velký prostor. I když se to zprvu nemusí zdát, na vhodném postavení skleníku závisí i veškeré vaše pěstitelské úsilí.

Světlé místo

Dobrých výsledků dosáhnete jen tehdy, pokud pro skleník najdete to nejlepší možné místo na vaší zahradě. Důležité je, aby byl vystaven dostatečným světlem, které umožní správný a rychlý růst rostlin. Co nejvíce optimálního pronikání světla do vašeho skleníku dosáhnete tím, že postavíte jeho podélné strany směrem na jih. Tímto si tak zajistíte dostatek světla ve vašem skleníku po dobu celého dne.

Hliníkové skleníky vydrží!

Hliníkové skleníky jsou charakteristické tím, že disponují velice lehkou nerezavějící konstrukci. V nynější době je tento typ skleníku oproti dřívějším časům i odolnější proti přírodním vlivům, jakými jsou silný vítr či sněhová pokrývka. Navíc má skvělou tepelnou izolaci, díky které se v něm udržuje výborná teplota. Výplň pak tvoří polykarbonát.

Pozinkované skleníky

Pozinkované skleníky tvoří velice robustní konstrukce, která také výborné odolává přírodním vlivům. Výplň u tohoto druhu skleníku tvoří skleníkové sklo, které je u některých typů navíc podloženo gumovou lemovkou. To poskytne sklům lepší odolnost proti nárazům.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *