Fóliovník a jeho výhody

Plánujete si na svou zahradu koupit fóliovník? Pokud ano a přitom stále váháte, podívejte se na soupis našich hlavních výhod, které jsou právě s touto možností přímo spjaté. Sami uvidíte, že se jedná o výhody, které přesvědčí i vás, že pařeniště fóliovníky na zahradu jsou rozhodně volbou, se kterou chybu neuděláte. Stačí jenom vědět, jaký si vybrat.

Fóliovníky jsou spojeny s širokým výběrem

Hned první pozitivum se týká širokého výběru toho, jaké fóliovníky si vlastně můžete vybrat. V tomto ohledu platí, že k dispozici jsou jak univerzální, tak samozřejmě i specifické možnosti. Pokud se podíváme na skleníky a fóliovníky konkrétněji, tak právě v případě druhé možnosti si můžeme být jisti tím, že nabídne:

  • Řešení určené pro předpěstování – pařeniště
  • Klasický rozměrný fóliovník – alternativa skleníku
  • Fóliovník na rajčata

Jak je tedy jasně patrné, můžeme se vydat jak cestou, kdy pouze potřebujeme předpěstovat sazenice, tak i cestou, kdy hledáme právě fóliovník skleník. I ten může být přirozenou součástí naší zahrady.

Levné fóliovníky potěší svou cenou

Hledět musíme také na otázku ceny, jelikož v tomto směru můžeme jasně říci, že levné fóliovníky jsou skvělou možností, jak investovat málo peněz a přitom si pořídit něco kvalitního. I proto jsou fóliovníky na zahrádku tak vyhledávanou možností. Pokud se totiž podíváme také na jejich ceny, tak o nich můžeme říci, že začínají zhruba na tisícikoruně, což je dokonalá ukázka právě toho, jak levné vlastně mohou konkrétně být.

Nejenom fóliovník na rajčata postavíte snadno

foliovnikJak jsme již zmínili, různých typů je dnes celá řada. Na co bychom v tomto směru rozhodně neměli zapomínat, to je také informace o jednoduché a rychlé montáži. A to ať už jde o fóliovníky na rajčata, nebo klasické fóliovníky na zahradu, které slouží jako náhrada skleníku. Jednoduchá a praktická konstrukce spojená s fólii je jistotou, že se samotnou stavbou rozhodně nebudete trápit ani vy sami. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

Fóliovníky lze snadno také sklidit

Mluvíme-li o montáži, neměli bychom zapomínat také na jejich demontáž, jelikož i ta je dnes velmi jednoduchá. A to z toho důvodu, že samotnou konstrukci opět stačí složit, nechat vyschnout a následně uložit. A to vše hlavně proto, abychom neriskovali poškození během zimy.

Zahradní fóliovník umí nabídnout kvalitu

Je pravda, že například polykarbonátovým skleníkům se kvalitativně nevyrovnají. Na druhou stranu není fóliovník tak drahý. Zároveň ale musíme říci i to, že svou kvalitou rozhodně nezklame. Samotná fólie je dnes velmi kvalitní, což zvyšuje celkovou odolnost v rámci povětrnostních podmínek, stejně jako máme jistoty spojené také s tím, že se nemusíme bát případného poškození. A pokud přesto nastane, tak stačí jednoduchá oprava. I tím se skleníky a fóliovníky mohou lišit. Zatímco v prvním případě by bylo nezbytné to, vyměnit konkrétní kus, v případě fóliovníku nám může plně postačit třeba kus izolepy, kterým drobnou díru ihned zalepíme.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *