Zahradní drtiče odpadu

Stejná skupina výrobců zahradní techniky, která se zaměřuje na travní sekačky, křovinořezy, plotostřihy atd., se zabývá i výrobou zahradních drtičů odpadu.Zahradní drtiče dělíme na elektrické a benzínové.

V případě zahradního drtiče zvažte objem materiálu, který budete zpracovávat, průměr větví, které budete drtit, celkovou hmotnost přístroje a také to, zda je opatřen pojistkou proti přehřátí. Ta má za úkol zabránit zničení přístroje následkem jeho přetížení. Hodláte-li s přístrojem pracovat často, je zcela na místě sledovat také jeho hlučnost.

Ocelový rám drtičů zajišťuje celkovou stabilitu přístroje. Aby posouvání zbytků dřeva do drtiče bylo naprosto bezpečné, dodávají se k drtičům plunžry, určené pro posun dřeva k nožům. Stejnoměrný přísun dřeva do přístroje obstarává pěchovač. Drtící nože jsou vyráběny ze speciální kalené oceli a jsou broušeny laserem. To zajišťuje jejich vynikající drtící schopnosti a dlouhou životnost. Snadné vtahování materiálu do drtiče zajišťuje speciální trychtýř. Speciální vysokootáčkové motory v drtičích zajišťují spolehlivý a rychlý chod a vysoký řezací výkon.

Drtiče jsou opatřovány madly pro snadnou manipulaci a sběrnými koši pro zachytávání drceného materiálu. Ne každý drtič je však dodáván se záchytným košem. Průměr 40 mm u větví určených k drcení je běžný pro většinu drtičů. Některé drtiče mají místo drticích nožů instalován sekací systém s frézovanými válci. Zárukou bezproblémového fungování drtičů je elektronická ochrana proti přetížení stroje. Dobrou a pohodlnou manipulaci s přístrojem zajišťuje dvojice transportních kol a pohodlné madlo. V některých případech je možnost volby zpětného chodu drtiče, díky kterému je možné odstranit zaseknuté větve v drtícím válci.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *