Vysavače listí

Klasické hrabání listí pomocí hrábí sice ještě zdaleka není překonané, ovšem i tomto směru je možné si práci s odklízením listí výrazně usnadnit, a to pomocí vysavačů listí. Nejen v zahradě, ale i okolo domu a při úklidu chodníků využijete vysavač listí zvláště v podzimním období anebo na úklid trávy po sečení.Vysavače listí se dělí na elektrické, benzínové a akumulátorové. U některých typů lze regulovat výkon, u jiných nikoli. Větrací otvory chrání přístroje před přehřátím. Nedílnou součástí vysavačů listí je vak na listí ze speciální nepropustné textilie. Ergonomicky tvarovaná rukojeť je zárukou bezpečné a snadné manipulace s přístrojem. Vzhledem k nízké hmotnosti vysavačů listí je práce s nimi snadná a pohodlná. Práci s přístrojem ulehčuje navíc popruh s polstrováním určený k zavěšení vysavače na rameno.

Při nákupu vysavače listí zvažte dobře následující: objem sběrného koše, hmotnost přístroje, výkon, rychlost foukání, a nastavitelné dmychadlo a zabudovaný drtič listí.

Elektrické vysavače listí

Elektrický vysavač listí nabízí funkci sání a foukání listí a rovněž drtič listí, který je zabudovaný. Snadné přepínání mezi funkcemi foukání a vysávání výrazně usnadňuje práci.  Dmychadlo pomáhá odstraňovat slepené mokré listí.  Má-li vysavač navíc funkci drcení listů, je to další výhoda, neboť díky této funkci vás čeká mnohem méně cest ke kompostu a zpět.

Akumulátorové vysavače listí

Akumulátorové fukary na vysávání listí jsou vybaveny také indikátorem stavu nabití baterie. Součástí balení bývá rovněž prodlužovací nástavec a adaptér pro možnost nabíjení baterie. Dají se používat rovněž pro úklid zbytků trávy, která zůstala po sečení na zahradních chodníčcích či stezkách, nebo na cestě před domem.

Benzínové vysavače listí

Benzínové vysavače listí patří k nejrobustnějším technicky vyspělým a odolným strojům.  Poměr cena výkon je u těchto typů zvlášť příznivý. Jejich startování funguje na principu jednoduchého startu. Pochopitelně mají vyšší hmotnost. Objem vaku na listí je podobný jako u dalších typů vysavačů, a to 40 litrů.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *