Příslušenství k malotraktorům – sazeč brambor zvládnete vyrobit sami

Zahradu dříve lidé sekli kosou, dnes jsou na to naštěstí sekačky a křovinořezy. Ale na velkou zahradu či louku je už potřeba zahradní traktůrek, nebo ještě lépe malotraktor. Na malotraktor lze totiž dokoupit nejrůznější příslušenství. V tomto případě sekačka a obraceč.Stejně tak využijeme malotraktor ke zrýpání zahrady, či sázení brambor. Rýpat zahradu ručně je veliká dřina. Menším zahrádkářům postačí rotavátor. K traktoru, či malotraktoru ale můžeme připojit i další pomocníky: radlice, pluhy, brány, proorávače a sazeče brambor (babosedy).

Jak vyrobit sazeč brambor za malotraktor svépomocí

Šikovný domácí kutil si jednoduchý sazeč brambor domácí výroby sestrojí i sám. Můj manžel sklepnul k malotraktoru malou dřevěnou lavičku. Na lavičku si sednou dva lidé, před kterými je k lavičce připevněný truhlík do kterého se nasypou brambory. V truhlíku jsou dvě díry velikosti sadbových brambor, ze kterých vedou ,,husí krky‘‘ mezi radlice. Lidé, kteří na lavičce sedí, hází brambory do děr v truhlíku a ty padají do brázd. Další novou brázdou se brambory zaorávají. Je to snadné a rychlé. Brambory jsou zasázené během chvilky.

Další sazeč brambor domácí výroby si můžete prohlédnout zde:

Malotraktor je skvělá věc, ale všestranný pomocní se z něj stane až díky dodatečnému příslušenství.

Další důležitá věc, kterou potřebujeme je přívěs. Vyvážíme v něm trávu, odvážíme pořezané dřevo z lesa, nebo vozíme hnůj na zahradu, aby byla velká úroda. I přívěs za malotraktor lze snadno vyrobit doma. Svaří se kovový rám, dno, boky a čela vyplníme prkny. Přívěs si uděláme otvírací dle potřeby.

Nejste zrovna domácí kutil? Nevěšte hlavu. Příslušenství k malotraktoru se dá pořídit i velice levně. Projděte si na internetu inzeráty od lidí, kteří použité příslušenství prodávají. Sekci bazar a inzerce zahradní techniky najdete i na tomto webu.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *