Křovinořezy

Všude tam, kde se nedostanete s běžnou sekačkou na trávu, můžete využít křovinořez. Křovinořezy rozlišujeme na dvě základní skupiny, a to na křovinořezy elektrické a benzínové. Sami z vlastní zkušenosti pravděpodobně víte, jak složité může být připojení křovinořezu k elektrickému zdroji. Pokud je to tedy i váš případ, zvolte raději benzínovou variantu.krovinorezPokud jste nějakým způsobem omezeni v používání klasické sekačky na trávu, je zde náhradní varianta – křovinořez. Dostane se do všech rohů a koutů zahrady, skvěle se s ním obsekávají keře, stromy anebo okraje záhonů. Jeho ovládání není složité ani namáhavé. Je snadné jej nastartovat a další jeho výhodou je dobrá ovladatelnost a solidní záběr. O sečení se starají navinuté struny v systému. Jejich posouvání je poloautomatické. Rukojeti křovinořezu bývají obouruční. U některých křovinořezů je teleskopická rukojeť, což znamená, že je možné ji nastavit podle výšky obsluhy.

Pro sečení odolných rostlin nebo náletových dřevin jsou křovinořezy přímo ideální, pokud u nich lze zajistit výměnu žací struny za ocelový trojzubec.

Při volbě vlastního křovinořezu zvažujte jeho celkovou hmotnost, dále oblasti, které s ním bude vyžínat, možnost snadné manipulace a nízkou hmotnost. Násadu můžete snadno nastavit, a tak můžete pracovat s křovinořezem třeba i pod lavičkou, nebo pod keři. Cívky s opotřebovanými strunami se často nastavují velmi jednoduše, díky jedinému kliku.Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *